Rok szkolny 2020-2021

DZIEŃ KROPKI

25 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kropki, który stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

W naszym przedszkolu od samego rana dzieci cieszyły się tym dniem!
Odbyła się pogadanka na temat książki „The Dot”, którą poznały za pomocą filmu. Następnie dzieci we wszystkich grupach wspólnie bawiły się przy muzyce, tańczyły z kropkami, rozszyfrowywały kropkowe kody oraz wykonywały kropkowane prace plastyczne. Po prostu bawiły się z kropkami na różne sposoby!
To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Możliwość komentowania DZIEŃ KROPKI została wyłączona