Aktualne,  Wydarzenia

„WESOŁE MISIE” W BIBLIOTECE

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom na co dzień.

 

3 kwietnia dzieci z grupy „Wesołe Misie” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”.

Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Głównym tematem było zwrócenie uwagi na budowę książki oraz jak o nią dbać.

Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką.

 

Możliwość komentowania „WESOŁE MISIE” W BIBLIOTECE została wyłączona