Rok szkolny 2015/2016

Wycieczka do Nadleśnictwa Brynek

W czerwcu dzieci pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Brynek.
Byliśmy bardzo zadowoleni, ponieważ dopisała nam słoneczna pogoda. Mogliśmy skorzystać ze wszystkich atrakcji. Przywitał nas pan leśniczy i zaprosił do Leśnej Izby. W środku przewodnik opowiadał nam piękne opowieści o zwierzętach i roślinach leśnych. Dzieci poznały charakterystyczne cechy dzika, jelenia, sarny oraz niektórych ptaków. Dowiedziały się, na czym polega praca leśniczego, który na Ścieżce Edukacyjnej wymienił zasady z Poradnika Leśnego Wędrownika. Mieliśmy również okazję zajrzeć do domku Baby Jagi. Niestety czarownica na swojej miotle poleciała do sklepu po mleko.
Dzieci miały również okazję zadania kilku pytań pilotowi helikoptera ratowniczego, który stacjonuje właśnie w Nadleśnictwie Brynek. Ogromną frajdę sprawiła dzieciom możliwość wejścia do helikoptera i sprawdzenie jak się siedzi za sterami takiej maszyny.
Był też oczywiście czas na swobodne zabawy na placu zabaw. Wycieczka udała się, dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.

Możliwość komentowania Wycieczka do Nadleśnictwa Brynek została wyłączona