Warsztaty pt.: „Fascynujący świat mrówek”

Dzisiaj nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pt. „Fascynujący świat mrówek”. Podczas spotkania Pan Piotr pomógł dzieciom w odkrywaniu fascynującego królestwa tajemniczych owadów jakimi są mrówki.

Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły z bliska prawdziwą królową mrówek jej robotnice, a także oglądały świat mrówek przez specjalne okulary. Przedszkolaki dowiedziały się jakie zadania wykonują mrówki i ile potrafią unieść pomimo swej niewielkiej wagi i wielkości. Pan Tomasz opowiedział także o zdrowotnych właściwości miodu spadziowego.

Na koniec wszystkie dzieci spróbowały miodu oraz dostały na pamiątkę drobne upominki!

Możliwość komentowania Warsztaty pt.: „Fascynujący świat mrówek” została wyłączona