Rok szkolny 2022/2023

Spotkanie z Ratownikami Medycznymi

2czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili ratownicy medyczni.

Opowiedzieli przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek  ratowników dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Przedszkolaki w czasie zajęć bandażowały przyniesione przez siebie pluszaki, uczyły się udzielać pierwszej pomocy. Duże wrażenie na dzieciach zrobiło oglądanie karetki. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał pieczątkę „Małego Ratownika”.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

 

Możliwość komentowania Spotkanie z Ratownikami Medycznymi została wyłączona