Rok szkolny 2022/2023

Wycieczka do Parku Korzonek w Konopiskach

31 maja całe przedszkole wybrało się na wycieczkę do Parku Korzonek w Konopiskach, gdzie czekało na dzieci wiele atrakcji.

Park Korzonek wdraża zasady ekologicznego rozwoju dzięki permakulturze – ekologicznym projektowaniu przy minimalnej ingerencji w przyrodę. Edukuje o tym, jak stworzyć w przyrodzie warunki powrotu do równowagi. Dzięki temu odzyska ona harmonię i urok, które
od wieków zaburza ludzka działalność.

Na początku wycieczki zostaliśmy przywitani przez przewodnika oraz zaprezentowano nam idee parku. W czasie zwiedzania tego pięknego miejsca odwiedziliśmy m.in. ogródek warzywny, w którym omówiono ekologiczną uprawę roślin oraz zaprezentowano rośliny (w sezonie ogrodniczym); kurnik, w którym omówiono skąd się biorą jajka, jakie mają wartości odżywcze. Odwiedziliśmy również zwierzęta, które dzieci mogły nakarmić, m.in. alpaki, kozy, owce i daniele. Po części edukacyjnej na dzieci czekało jeszcze: ognisko, plac zabaw, gry edukacyjne, labirynt, linowa karuzela, hydropark, kręgle.

Wycieczka do Parku Korzonek wszystkim się podobała, dzieci były zachwycone! 🙂

 

 

Możliwość komentowania Wycieczka do Parku Korzonek w Konopiskach została wyłączona