Rok szkolny 2022/2023

DZIEŃ POMIDORA

W poniedziałek 15.05.2023r.  świętowaliśmy  kolejny „kolorowy dzień” w przedszkolu; dzień w którym dominował kolor czerwony ponieważ głównym bohaterem dnia był POMIDOR.

Aby było wyjątkowo wszyscy włożyli ubrania w tym kolorze. Zaraz po śniadaniu panie wychowawczynie przygotowały ciekawe zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się że pomidorki są bardzo ważne dla naszego zdrowia, gdyż zawierają wiele cennych witamin. Były wierszyki, zagadki, zabawy ruchowo- taneczne przy piosence: „Pomidorek”. W dalszej części przedszkolacy wykonały prace plastyczne pod hasłem „Pomidor”.

Po zadaniach przyszedł czas na przekąski – oczywiście w kolorze czerwonym. Panie kucharki przygotowały dla dzieci do zjedzenia pomidorki i sok pomidorowy. A na obiad królowała pomidorowa.

 

Możliwość komentowania DZIEŃ POMIDORA została wyłączona