Rok szkolny 2022/2023

Teatrzyk „Przygody Mieszka I”

26 kwietnia do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z teatru „Blaszany Bębenek”, którzy przedstawili w wesoły oraz przystępny dla najmłodszych widzów sposób jak wyglądał początek naszego państwa.

To historia Siemomysła władcy polan, który oddaje swoją władzę synowi Mieszkowi. Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy aby mogło powstać wielkie państwo jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego Giermka aby poznał jakie zamiary ma okrutny władca. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiąga swój cel i tworzy Państwo Polan.

W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się kurtynę imitującą cztery różne pomieszczenia, cztery piosenki zaśpiewane na żywo, taniec i zabawy z aktorami. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i poprzez zabawę uczyć się historii.

Postaci: Siemomysł, Mieszko I, Czesława, Śmieszna wiedźma, germański książę Geron, Wieśniak, Biskup

 

Możliwość komentowania Teatrzyk „Przygody Mieszka I” została wyłączona