PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

„Przyszła wiosna cichuteńko,
Przyszła wiosna na paluszkach.
I na wierzbie wśród gałązki,
Zatańczyła w żółtych puszkach.”

21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny od rana w przedszkolu panowało wielkie poruszenie. Dzieci nie mogły się doczekać spotkania z Wiosną. Maluchy chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, jednak najwięcej radości sprawiło im poszukiwanie wiosny w plenerze. Już chwilę po wyjściu z przedszkola udało im się odnaleźć jej pierwsze zwiastuny.

Przedszkolaki dowiedziały się również, że istnieje krótkie zaklęcie pomagające przepędzić zimę. Głośnym okrzykiem: „Zgiń przepadnij zimo, i nie wracaj do nas! Na przyjęcie wiosny otwórzmy ramiona!” symbolicznie pożegnały zimę.

Grupy starsze: Motylki, Biedronki oraz Pszczółki udały się na wiosenny spacer z Panią Wiosną. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, aż dotarły na rynek naszego miasta gdzie poznały stary zwyczaj topienie Marzanny oraz świetnie bawiły się z Panią Wiosną.

W tym dniu również zawitała do naszego przedszkola Pani Wiosna. Wszystkie przedszkolaki przywitały ją wesołymi piosenkami oraz wspólnymi zabawami.

Dzień był pełen wrażeń i pełen uśmiechów naszych przedszkolaków 🙂

Możliwość komentowania PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY została wyłączona