WARSZTATY „FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ”

17 lutego w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt.: „Fascynujący świat pszczół”, których organizatorem była pasieka „Boża Iskierka”. Zajęcia prowadził Mistrz Pszczelarstwa Pan Aleksander Rębacz.

Pan Aleksander od wielu lat opiekuje się pszczołami, a w zamian za troskliwą opiekę, pszczoły uchylają mu rąbka tajemnicy ze swojego wewnętrznego, ale jakże fascynującego, aczkolwiek zanikającego świata.

Przeprowadzone zajęcia miały charakter lekcji edukacyjnej, które obejmowały:

• prezentacje uli tych przed wiekami i dziś,
  • zwyczaje pszczół i niesamowita drogę od kwiatka do miodu,
  • degustację miodu oraz pyłku kwiatowego (zwanym pyłkiem życia),
  • własnoręczny wyrób przez uczestników świeczki z naturalnego wosku pszczelego,
  • wyjątkowe w swoim rodzaju oglądanie żywych pszczół w szklanym ulu.

Zajęcia pokazały dzieciom niesamowite tajemnice i zwyczaje pszczół, wprowadzając uczestników w podziw dla pszczół i tego jak ważną rolę odgrywają w życiu człowieka. Na koniec warsztatów dzieci dostały upominki: świeczkę z wosku pszczelego, dyplom oraz książeczkę.

Możliwość komentowania WARSZTATY „FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ” została wyłączona