Rok szkolny 2021/2022

HAWAJSKI DZIEŃ DZIECKA

Hawajski Dzień Dziecka – pod takim hasłem przebiegały obchody tegorocznego Dnia Dziecka w naszym przedszkolu. W piątek, 3 czerwca pani Wiola powitała wszystkie dzieci okrzykiem Aloha! i zaprosiła w podróż pełną niespodzianek na Hawaje.

Pogoda w tym dniu była prawdziwie hawajska, a dekoracje w przedszkolnym ogrodzie pozwoliły rozwinąć fantazję i w wyobraźni przenieść się na wyspy pełne kwiatów i dojrzewających owoców. Na początku była podróż pociągiem i samolotem. Po „wylądowaniu” w Honolulu wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali tradycyjne naszyjniki zwane Lei – w kulturze hawajskiej oznaczają one przyjaźń i gościnność. Później wszystkie grupy zatańczyły taniec hawajski „Hula”.

Na Hawajach czekało na nas wiele przygód i okazji do świetnej zabawy. W trakcie wyprawy był również czas na Hawajską imprezkę – czyli sjestę na kocykach przy kubeczku chłodnej wody oraz delektowanie się pizzą hawajską. Nie zabrakło zabawy na zamku dmuchanym. Kiedy „słońce chyliło się ku zachodowi i kończył się piękny dzień na Hawajach”, zakończyliśmy naszą wyprawę i „wróciliśmy” do przedszkola Samolotem.

 

Możliwość komentowania HAWAJSKI DZIEŃ DZIECKA została wyłączona