Rok szkolny 2020-2021

PIRACKI DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to zawsze ważne wydarzenie. W tym roku nasze przedszkole uczciło ten dzień w pirackim stylu. Pani Dyrektor przywitała dzieci: „Ahoj przygodo!” i każdego przedszkolaka pasowała na prawdziwego pirata.

 Dzielni poszukiwacze pirackich przygód musieli wyruszyć w morze i dotrzeć na bezludne wyspy, na których były pozostawione dla nich zadania.  Po ich wykonaniu czekała na nich niespodzianka!

,,Bum cyk, cyk, cyk i rata rata nie ma to jak los pirata!”

Na pierwszej wyspie czekały na dzieci ,,Puszki Pirackie”, które musiały być zbite piłką przez każdego małego pirata. Na kolejnej wyspie czekały zadania: ,,Pirat na maszcie” -przechodzenie po ławeczce, tak aby nie wpaść do wody pełnej rekinów. Trzecia wyspa to ,,Podwodny świat” czyli łowienie ryb. Wyspa czwarta to ,,Szukanie skarbów”, w której piraci szukali w piasku diamentów, złota i biżuterii oraz ,,Morskie ryby” czyli dobieranie w pary ryb i ich cieni. Na ostatniej wyspie były „Pirackie podchody”, w których wszyscy Piraci mieli znaleźć ukryty skarb.

            Nasi dzielni mali piraci wykonali śpiewająco wszystkie powierzone im zadania, dlatego na koniec niespodzianką był dmuchany zamek!

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w zabawie „Przeciąganie liny”. Piraci pożegnali się i odpłynęli szukać kolejnych przygód.

Możliwość komentowania PIRACKI DZIEŃ DZIECKA została wyłączona