Rok szkolny 2020-2021

DZIEŃ KREDKI

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…” – kto nie zna tej piosenki? Kredki to prawdziwe dziecięce skarby – przenoszą na papier wszystko, o czym się pomyśli, a czarno-białym kolorowankom nadają najpiękniejsze barwy.

W piątek 27 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie rozwija wyobraźnię, więc warto dzisiaj zachęcać dzieci do tej świetnej zabawy. W tym dniu przedszkolaki śpiewały piosenki, konstruowały różne budowle, m.in. fabrykę kredek, brały udział w zabawach matematycznych, ruchowych oraz manualnych.
Dzięki różnorodnym zadaniom dzieci odkryły, że z pomocą kredek można nie tylko się bawić, ale także uczyć i odkrywać kolory.

Możliwość komentowania DZIEŃ KREDKI została wyłączona