Rok szkolny 2019-2020

SPOTKANIE Z POLICJANTEM – MALUSZKI

We wrześniu w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci zademonstrowali dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Na zakończenie wizyty przedszkolacy wręczyli naszym gościom podziękowanie oraz słodki upominek.

Możliwość komentowania SPOTKANIE Z POLICJANTEM – MALUSZKI została wyłączona