Rok szkolny 2018/2019

DZIEŃ BANANA

10 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy kolejne zajęcia z serii „Kalendarz warzywno – owocowy” .
Tym razem swoje święto obchodził BANAN. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola poubierana oczywiście kolorze żółtym. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat uprawy, rodzajów i zastosowania banana. Dzieci dowiedziały się, gdzie rosną banany. Odbyły się też różne „bananowe” zabawy ruchowe i dydaktyczne. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, której bohaterem był oczywiście banan. „Wesołe Misie” razem z panią upiekły przepyszny bananowy chlebek, który następnie bardzo chętnie zjadły. „Radosne Tygryski” natomiast przyrządziły smakowity koktajl bananowy. Wszystkie dzieci ze smakiem częstowały się bananami, próbowały soczku bananowego oraz chipsów z bananka. To był bardzo zdrowy i udany dzień.

Galeria zdjęć:
Możliwość komentowania DZIEŃ BANANA została wyłączona