Rok szkolny 2018/2019

PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników za które zabrały się wszystkie nasze przedszkolaki.
Dzieci najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.
Następnego dnia dzieci pięknie udekorowały własne pierniczki, które zabiorą do domku.

Galeria zdjęć:
Możliwość komentowania PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI została wyłączona