„DZIEŃ POLSKI” W PRZEDSZKOLU

W piątek 9 listopada, w związku z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Polski”. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w barwy biało-czerwone, a od rana w szatni rozbrzmiewały patriotyczne pieśni.

Podczas zajęć przedszkolaki utrwaliły sobie wiedzę na temat symboli narodowych, polskich miast i stolic.

Starszacy, czyli „Motylki” oraz „Biedronki” spotkały się zaraz po śniadaniu na akademii, na której z dużym zaangażowaniem i szacunkiem odśpiewały Hymn Polski, oraz wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy.

Dzieci z młodszych grup również uczciły ten szczególny dzień w przedszkolu. Maluszki – „Tygryski” oraz „Misie” przygotowały słodki deser w kolorze barw narodowych, natomiast „Pszczółki” wykonały patriotyczne kotyliony.

Prace plastyczne wykonane w tym dniu ozdobiły szatnię, a wiedza i poczucie patriotyzmu zostało z dziećmi na resztę dnia. Ten dzień był dla nas małą lekcją patriotyzmu.

Możliwość komentowania „DZIEŃ POLSKI” W PRZEDSZKOLU została wyłączona