TEATRZYK W TCK

02 października dzieci ze starszych grup – Pszczółki, Motylki oraz Biedronki, wybrały się do Tarnogórskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny pt „Dorotka w Krainie Oz”.

Aktorzy w mistrzowskim wykonaniu przenieśli publiczność do bajecznej Krainy Oz, aby dowiedzieć się jak ważną rolę odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu ręki.

Główna bohaterka tej sztuki Dorotka, podczas tornada, która przenosi się do Krainy Oz ,
znajdującej się po drugiej stronie tęczy. W powrocie do domu może jej pomóc Czarnoksiężnik- więc wybiera się do niego…a po drodze poznaje wiele ciekawych postaci. Wśród nich jest Strach na wróble, Blaszany Drwal i strachliwy Lew. Oczywiście wszystko dobrze się kończy i Dorotka wraca do swojej rodziny.

Wszystkie przedszkolaki były zachwycone nietuzinkowymi pomysłami aktorów, ciekawymi kostiumami oraz poruszającą muzyką.

Możliwość komentowania TEATRZYK W TCK została wyłączona