DENTYSTA U PRZEDSZKOLAKÓW

Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. W związku z tym zaprosiliśmy dziś do naszego przedszkola panią stomatolog. Tłumaczyła ona dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale….. raz w jednej porcji. Potem należy je oczywiście porządnie wyszorować. Pani Dentystka przyniosła ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.

Możliwość komentowania DENTYSTA U PRZEDSZKOLAKÓW została wyłączona