Rok szkolny 2017/2018

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO

25 kwietnia „Motylki” i „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Rolnego „Pliczko”, Dzięki uprzejmości gospodarzy, przedszkolaki miały okazję pooglądać z bliska maszyny rolnicze, oraz inne maszyny produkcyjne. Dzieci miały okazję posłuchać wielu ciekawostek o hodowli kur, produkcji mąki oraz oleju. Mogły zobaczyć na własne oczy prawdziwą hodowle kur.

Gospodarstwo Rolne „Pliczko” jest producentem olejów tłoczonych metodą na zimno z wyselekcjonowanych nasion lnu, słonecznika, rzepaku, ostropestu, lnianki oraz z konopi siewnej. Dzięki tej metodzie tłoczenia olej zachowuje swój naturalny kolor, smak i zapach nasiona z którego powstał. Są to oleje w 100% naturalne.
Gospodarstwo zajmuje się również produkcją mąk z pełnego przemiału, mielonych w tradycyjnych drewnianych młynach żarnowych oraz płatków. Również jaja, które są w ofercie pochodzą z rodzimej Fermy Drobiu Pliczko, założonej w 1979 roku, specjalizującej się w produkcji jaj chowu ściółkowego, w którym kury mają naturalne warunki do życia.

Galeria zdjęć:
Możliwość komentowania WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO została wyłączona