Rok szkolny 2017/2018

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe. Dzieci wspólnie brały udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Na koniec wybraliśmy się na spacer, ale tym razem nie był to zwykły wiosenny spacer…zabraliśmy ze sobą jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci i ruszyliśmy na „sprzątanie świata”. Dzieci miały dużo radości z tego że mogły pomóc naszej planecie stać się czystszą:)

Oczywiście było to tylko symboliczne „sprzątanie” 🙂 ale w ten sposób staramy się uczyć naszych przedszkolaków od najmłodszych lat, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Galeria zdjęć:
Możliwość komentowania ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI została wyłączona