MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WODY

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody, ustanowiony po to, aby zwrócić szczególną uwagę na problem wody – jej zanieczyszczeniem oraz brakiem.

W naszym Przedszkolu ten dzień był szczególnym, dniem, w którym przedszkolaki rozmawiały o wodzie, o jej ważnej roli w życiu ludzi, zwierząt, roślin, całego świata.
Dzieci odpowiadały na pytania: Co by było, gdyby wody nie było? Wskazywały sposoby jej oszczędzania.
Były wspólne zabawy „kropelkowe” oraz inne zabawy przy muzyce. Wykonaliśmy też wspólnie eksperyment pt. „Co pływa, a co tonie”. Rozpuszczaliśmy również w wodzie różne produkty spożywcze. Staraliśmy się oszczędzać wodę podczas mycia rączek:)
Przedszkolaki obejrzały również bajkę edukacyjną pt. o „Przygoda Kropelki”, a na koniec wykonały pracę plastyczną „Kropelka”.

Możliwość komentowania MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WODY została wyłączona