MALI OGRODNICY – MOTYLKI I BIEDRONKI

Nasi Starszacy – „Biedronki” oraz „Motylki” – podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Dzieci z pomocą nauczycielek posadziły wiosenne kwiaty. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji swoich roślinek, które ozdabiają ich sale w kąciku przyrodniczym. Pomysł sadzenia bratków bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoje roślinki. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć podczas których dzieci poszerzały wiadomości i na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin.

Dzieci od najmłodszych w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Możliwość komentowania MALI OGRODNICY – MOTYLKI I BIEDRONKI została wyłączona