Rok szkolny 2016/2017

Ratownik Medyczny

W czerwcu gościliśmy w naszym przedszkolu Ratownika Medycznego.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.
Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Przedszkolacy obserwowali w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze.
Nasz pan ratownik zwrócił też uwagę, żeby dzieci właściwie przewozone były samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego.
Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły dzieci ze wszystkich grup.

Galeria zdjęć:
Możliwość komentowania Ratownik Medyczny została wyłączona