Rok szkolny 2016/2017

„Motylki” na Komendzie Powiatowej Policji

„Motylki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Policji w Tarnowskich Górach. Poznały tajniki pracy plicjanta.

Wycieczka wypełniona była wieloma atrakcjami. Dzieci mogły zobaczyć wiele sprzętów pomocnych policji w codziennej pracy, Zapoznały się również z ciężką i niezbędną dla bezpieczeństwa wszystkich pracą policjantów. Oglądały i przymierzały różne atrybuty policyjnego stroju. Z dużym zaciekawieniem zwiedzały pomieszczenia Komendy udostępnione przez dyżurnych policjantów. Dowiedziały co to jest tak zwany „Niebieski pokój”. Na parkingu policyjnym dzieci mogły obejrzeć różne wozy policyjne – do przewożenia psów, do transportu aresztantów oraz wozy patrolowe – oczywiście dzieci nie omieszkały skorzystać z okazji, by znaleźć się wewnątrz tego pojazdu.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Galeria zdjęć:
Możliwość komentowania „Motylki” na Komendzie Powiatowej Policji została wyłączona