Rok szkolny 2016/2017

„Pszczółki” na Komendzie Powiatowej Policji

16 maja 2017r. Maluszki wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Wycieczka wypełniona była wieloma atrakcjami. Dzieci mogły zobaczyć wiele sprzętów pomocnych policji w codziennej pracy, Zapoznały się również z ciężką i niezbędną dla bezpieczeństwa wszystkich pracą policjantów. Oglądały i przymierzały różne atrybuty policyjnego stroju. Z dużym zaciekawieniem zwiedzały pomieszczenia Komendy udostępnione przez dyżurnych policjantów. Dowiedziały co to jest tak zwany „Niebieski pokój”. Na parkingu policyjnym dzieci mogły obejrzeć różne wozy policyjne – do przewożenia psów, do transportu aresztantów oraz wozy patrolowe – oczywiście dzieci nie omieszkały skorzystać z okazji, by znaleźć się wewnątrz tego pojazdu.

Jeszcze raz dziękujemy policjantom za poświęcony czas i dostarczenie wielu wrażeń podczas wycieczki!

Galeria zdjęć:
Możliwość komentowania „Pszczółki” na Komendzie Powiatowej Policji została wyłączona