Rok szkolny 2016/2017

Dzień Ananasa

Piątek 21 kwietnia zapisze się w historii naszego przedszkola kolorem żółtym i bardzo apetycznie pachnącym. Tego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ananasa. To kolejny przystanek w realizacji naszego „Kalendarza Owocowo – Warzywnego” .

Ananas nie znalazł się przypadkowo na naszej liście zdrowych nawyków. Ananas bowiem ma bogate właściwości odżywcze, lecznicze i oczyszczające. Jedząc ananasy sporo zyskujemy. Zawierają cukry, błonnik, potas magnez, wapń, fosfor, żelazo, cynk, miedź, mangan, witaminy: A, B1, B2, B6, PP, C, kwas foliowy oraz bromelainę, która jest chyba najbardziej znacząca.

Cały dzień dzieci ze wszystkich grup spędziły „wokół” ananasa. Po za blokiem zajęć edukacyjnych poświęconych oczywiście żółtemu przyjacielowi, wszystkie zabawy zawierały w sobie anansowe elementy. Każdy przedszkolak mógł oczywiście posmakować tego pysznego owocu.

Galeria zdjęć:
Możliwość komentowania Dzień Ananasa została wyłączona