Wycieczka do Biblioteki

3 kwietnia „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Tarnowskich Górach. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.
Podczas spotkania Panie bibliotekarki opowiedziały nam o swojej pracy, zapoznały z zasadami zachowania w bibliotece, pokazały pomieszczenia oraz zachęcały dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Ponadto przedszkolaki wysłuchały kilku wierszy oraz z wielkim zainteresowaniem oglądały ciekawe książki. Nie mogły uwierzyć, że w jednym miejscu może być aż tyle regałów z tyloma książkami. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy. Do przedszkola wróciliśmy wszyscy w dobrych humorach.

Możliwość komentowania Wycieczka do Biblioteki została wyłączona