Maluszki poznają zawody

Dzieci coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbując opowiadać o ich pracy. Dzielą się takimi informacjami z innymi dziećmi podczas zabaw dowolnych.

Ważną częścią programu wychowania przedszkolnego jest: Edukacja społeczna. W jej ramach budujemy poczucie więzi z innymi osobami i w sposób dostosowany do wieku dzieci, współuczestniczymy w życiu naszej lokalnej społeczności. Pierwszym krokiem do realizacji tego celu jest poznawanie otoczenia dziecka, tego najbliższego i w miarę upływu czasu tego nieco dalszego. Dlatego też Maluszki wybrały się na pieszą wycieczkę, podczas której odwiedziły różne miejsca pracy dorosłych: salon fryzjerski, sklep oraz warsztat samochodowy. Dzieci w wielką uwagą słuchały jak dorośli opowiadają o swojej pracy, a następnie zadawały mnóstwo pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi.

Celem wycieczki było zapoznanie z pracą ludzi w różnych zawodach oraz wyrabianie u dzieci szacunku dla pracy ludzkiej.

Możliwość komentowania Maluszki poznają zawody została wyłączona