Rok szkolny 2014/2015

Przedszkolacy w kościele

24.06 dzieci ze starszych grup wiekowych wybrały się do pobliskiego kościoła p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach.
Nasz Pan Katecheta opowiedział przedszkolakom o tym wyjątkowym miejscu. Dzieci podziwiały przepiękny ołtarz, chrzcielnice, tabernakulum, witraże w oknach oraz ogromne organy które zrobiły na nich wielkie wrażenie. Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć również paramenty liturgiczne, czyli naczynia i inne przedmioty używane w liturgii. Dzieci zobaczyły m.in. monstrancję, kielichy, ampułki, kadzielnice oraz szaty liturgiczne.
Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki podczas pobytu w kościele zachowały się stosownie do okazji, zachowując powagę i ciszę.

 

Możliwość komentowania Przedszkolacy w kościele została wyłączona