Rok szkolny 2014/2015

Wycieczka do pasieki pszczół

17 czerwca nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do pasieki pszczół państwa Wagner w Stanicy. Na miejscu pszczelarz opowiedział przedszkolakom o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli pszczół w środowisku. Przedszkolaki poznały także budowę ula, wiedzą już, jak powstaje miód, co to są plastry miodu i do czego służą takie urządzenia jak wirówka, miodarka czy podkurzacz. Dzieci miały okazję przymierzyć również strój pszczelarza, a także zostały poczęstowane pysznym wafelkiem z miodem. Dodatkowa atrakcją dla naszych milusińskich było samodzielne wykonanie odznaki z wizerunkiem pszczółki, którą dzieci zabrały ze sobą do domu.
Była to dla naszych przedszkolaków bardzo udana wycieczka.

 

Możliwość komentowania Wycieczka do pasieki pszczół została wyłączona