Policjanci w naszym przedszkolu

Dnia 01.10.2015r. przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.
Tego dnia dzieci ze starszych grup wiekowych (4,5 latki) zgromadziły się na przedszkolnym podwórku, aby powitać niecodziennych gości. Natomiast maluszki przywitały gości w swojej sali.
Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń.
Duże zainteresowanie u dzieci wywołało oczywiście umundurowanie i wyposażenie policjantów – czapka, policyjny lizak oraz znane wszystkim kajdanki. Niemałe wrażenie zrobił również na dzieciach prawdziwy policyjny radiowóz, który dzieci mogły zobaczyć z bliska.
Na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka –SZNUPEK – czyli maskotka Śląskiej Policji, który swoim przybyciem wzbudził wielkie zainteresowanie oraz uśmiech na niejednej buzi.
Na koniec dzieci otrzymały odblaskową zawieszkę.
Było to dla naszych przedszkolaków miłe i bardzo pouczające spotkanie.

Galeria zdjęć:
Data wydarzenia: