Jesteś tutaj

DZIEŃ ORZECHA

Kontynuując realizację programu edukacji żywieniowej dzień 11.10.2018r ogłoszony został Dniem Orzecha. Dominującym kolorem w tym dniu był kolor brązowy i wszystkie jego odcienie tak, jak kolory rożnych gatunków orzechów.

Głównym celem zajęć i zabaw we wszystkich grupach było uwrażliwienie dzieci na potrzebę spożywania orzechów jako produktu warunkującego zdrowie. Orzechy dostarczają cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, błonnika, witaminy E oraz witamin z grupy B, składników mineralnych takich jak fosfor, żelazo, magnez, wapń, potas, cynk, sód. Jedzenie orzechów korzystnie wpływa na układ nerwowy i krążenia, usprawnia pracę mózgu i ma jeszcze wiele innych zalet.

Przedszkolaki poznały nie tylko walory zdrowotne orzechów ale także różne ich rodzaje. Inne gatunki orzechów, takie jak: pistacje, orzechy brazylijskie, orzechy nerkowca, laskowe, ziemne (arachidowe, fistaszki), pecan czy macadamia to również bogactwo witamin i mikroelementów.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza w tym „orzechowym” dniu zachęci najmłodszych do chrupania orzeszków.

Galeria zdjęć: 
Data wydarzenia: 
środa, Październik 10, 2018