Jesteś tutaj

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

01 pażdziernika w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci zademonstrowali dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Wielką atrakcją dla dzieci był Pies Sznupek, który do przedszkola przybył razem z policjantami. Nasi funkcjonariusze byli na tyle mili, że zaprosili nas do oglądania swoich radiowozów, do których nasi przedszkolacy mogli nawet wsiąść.

Na zakończenie wizyty przedszkolacy wręczyli naszym gościom podziękowanie oraz słodki upominek.

Galeria zdjęć: 
Data wydarzenia: 
poniedziałek, Październik 1, 2018