Jesteś tutaj

DZIEŃ GRUSZKI

Czwartek 13 września był Dniem Gruszki w naszym przedszkolu. To nasz pierwszy, zdrowy i kolorowy dzień w tym roku szkolnym w naszym przedszkoli. Gruszka......hmmmm. Wspaniały owoc, który nie ma niestety zbyt wielu zwolenników, szczególnie wśród małych dzieci. A szkoda. Gruszki bowiem zawierają całą masę składników mineralnych, w tym najwięcej potasu. Bogate są także w fosfor, wapń, magnez, sód, miedź, żelazo, bor oraz jod i witaminy: A, B1, B2, B6, C i PP. Jest jeszcze jeden równie ważny argument, który przemawiać powinien za gruszką. Gruszka to nasz, polski owoc. Te wspaniałe, pełne witamin owoce, nie muszą być poddawane szeregu zabiegom chemicznym, aby trafić na nasz stół. Ich droga od drzewka do talerzyka jest krótka i "łatwa".

Dzień Gruszki miał na celu właśnie zaprzyjaźnić dzieci z Panią Gruszką. Podczas tego dnia dzieci dowiedziały się dlaczego powinno się zjadać gruszki oraz skąd pochodzą te wspaniałe owoce. Zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, muzyczne oraz edukacyjne kręciły się wokół Gruszki. Dzieci wykonały również śliczne prace plastyczne oraz zajadały się gruszkami, które były serwowane na drugie śniadanko.

Galeria zdjęć: 
Data wydarzenia: 
czwartek, Wrzesień 13, 2018