Wydarzenia

Wycieczka do Sztolni Królowa Luiza

31 maja przedszkolaki z grupy „Biedronki”, „Motylki” i „Pszczółki” uczestniczyły w zwiedzaniu sztolni w ofercie tematycznej „Śląskie Legendy”. Dzieci poznały ciekawostki związane ze śląską kulturą poprzez udział w podziemnej zabawie multimedialnej pokazującej różnorodność strojów śląskich i języka śląskiego. podczas wędrówki w podziemiach dzieci spotkały się z żywą postacią patronki górników – św. Barbarą. Podczas wędrówki przewodnik opowiadał historię dotyczącą śląskiej mitologii, mówiącej o Skarbniku, Beboku i Heksie oraz przygotował dla dzieci różne zadania do wykonania.  Obowiązkowym i kończącym wycieczkę elementem był przejazd górniczą kolejką „Karlik”.

Nasze przedszkolaki zwiedziły również „Muzeum Techniki Wojskowej”, pełne militarnych perełek. Dzieci mogły pooglądać czołgi, wozy bojowe, transportery opancerzone, pojazdy gąsienicowe, ciężarówki wojskowe, wyrzutnie rakiet, samoloty i armaty, a także wszelkiego typu bronie podręczne, karabiny maszynowe itp.

Wycieczka była pasjonująca i przyniosła naszym przedszkolakom wiele wrażeń!

 

Możliwość komentowania Wycieczka do Sztolni Królowa Luiza została wyłączona