Aktualne,  Wydarzenia

Grupy „Tygryski” i „Misie” w Bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień.

Najmłodsze grupy z naszego przedszkola „Tygryski” i „Misie” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach.

12 maja – grupa „Tygryski”

16 maja – grupa „Misie”

Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Głównym tematem było zwrócenie uwagi na budowę książki oraz jak o nią dbać.

 

Możliwość komentowania Grupy „Tygryski” i „Misie” w Bibliotece została wyłączona