Aktualne,  Wydarzenia

DZIEŃ SPORTU

28 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Sportu.

Wszystkie grupy zaczęły ten dzień od rozgrzewki w naszym ogrodzie przedszkolnym. Sportowcy musieli wykonać różnorodne ćwiczenia, które były podzielone na pięć stanowisk. Konkurencjami sportowymi były: skakanie w workach, kopanie piłki do bramki, rzucanie piłeczką do kosza, przechodzenie przez ławeczkę, skakanie obunóż do kółek i przejście przez szarfę.

Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu ale też integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Każdy przedszkolak bardzo przejęty brał udział w przygotowanych konkurencjach. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania.

 

Możliwość komentowania DZIEŃ SPORTU została wyłączona