DZIEŃ TEATRU

Czym jest sztuka ? Sztuka jest ogromnym dorobkiem kulturowym . Jest tym wszystkim, co otacza nas w naszym życiu, co wychodzi spod ręki człowieka lub natury, a co wzbudza w nas emocje. Jest ona wszędzie , tylko to od nas samych zależy, czy chcemy z nią obcować. Kontakt z nią jest ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdej istoty ludzkiej w tym dziecka.

Dlatego dzieci z naszego przedszkola 31 marca świętowały Międzynarodowy Dzień Teatru , który obchodzony jest od sześćdziesięciu lat. Tego dnia sale zamieniły się w wielkie warsztatownie artystyczne. Przedszkolaki tworzyły kukiełki ze swoich ulubionych bajek, tworzyły sceny, na których narysowały swoje ulubione bajki. Zapoznały się z takimi pojęciami jak : aktor, mim, scena, kurtyna, pacynka, marionetka . Wcielały się w różne postaci i odgrywały role.

Ten dzień uwrażliwił przedszkolaki na piękno, dał im radość, nauczył kultury teatralnej 🙂

Możliwość komentowania DZIEŃ TEATRU została wyłączona