DZIEŃ PIZZY

Dnia 27 stycznia we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, poszukiwały niezbędnych produktów potrzebnych do zrobienia pizzy, układały „pizzowe” puzzle, poznały rodzaje pizzy i ich różnorodny wygląd, jak również opisywały i układały po kolei  etapy powstawania pizzy. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, domowej pizzy przygotowanej przez specjalnego kucharza.

To był niezwykle smakowity dzień! 🙂

Możliwość komentowania DZIEŃ PIZZY została wyłączona