Wydarzenia

16 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Herbaty”.

  Dzieci dowiedziały się, jak powstaje herbata, jakie są jej rodzaje. Przedszkolaki poznawały herbatę wielozmysłowo – poprzez węch, dotyk, wzrok i smak.  Nie zabrakło zabaw badawczych i eksperymentów np.: „W jakiej wodzie zaparzy się herbata?”, „Do czego służy zaparzacz?”, „Co to takiego jest imbryk?”. Były zagadki związane z tematem oraz wysłuchały fragmentu bajki H.Ch. Andersena pt. ,,Imbryk”. Na zajęciach plastycznych pomalowały filiżankę, ozdobiły ją oraz wykonały torebkę z herbatą. Finalną częścią zajęć była degustacja wielu różnych herbat. Była to świetna okazja do spędzenia czasu w miłym towarzystwie na pogawędkach. Przyjazna atmosfera sprzyjała piciu swojej ulubionej herbatki.

 

Możliwość komentowania została wyłączona