Wydarzenia

DZIEŃ KUNDELKA

28 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. W związku z tym dniem, zorganizowaliśmy zbiórkę na schronisko „Cichy kąt” oraz w tym dniu odwiedził nas kundel – Klara. 

Podczas spotkania, przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem, a także oswajały się z jego obecnością. Dzieci przełamywały swój lęk przed czworonogiem, głaskały, przytulały, sprawdzały jaką pies ma sierść, mogły obejrzeć łapy i uszy, a nawet się z nim pobawić. Przedszkolaki podczas zajęć były instruowane, co robić i jak postępować z psem. Poznały mowę ciała psa i najważniejsze sygnały: chęć zabawy, spacer, pragnienie. Dowiedziały się, jaką rolę w życiu człowieka pełni pies oraz jak wygląda praca w schronisku i co to jest za miejsce.

Wizyta psa – Klary w naszym przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie nas wszystkich. Wspólna zabawa wywołała mnóstwo pozytywnych emocji, a pierwszy kontakt z czworonogiem był dla nas bardzo dużym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że Klara wkrótce znów nas odwiedzi, na co niecierpliwie czekają wszystkie przedszkolaki.

 

Możliwość komentowania DZIEŃ KUNDELKA została wyłączona