Aktualne,  Wydarzenia

Program „Czytanie ma moc”

Grupy „Biedronki”, „Motylki” i „Pszczółki” biorą udział w programie „Czytanie ma moc”.

Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili – napisała kiedyś Wisława Szymborska.

Czytanie ma moc w każdym wieku! A może nawet im się jest mniejszym, tym moc bywa silniejsza!

Chcemy pokazać przedszkolakom „moc przytulania Misia”, bo od kołyski wiadomo, że to ważna sprawa (Miś zwany Paddington M. Bond). Odkryjemy wspólnie moc przyjaźni i co się dzieje z człowiekiem, kiedy jej zabraknie (Mój wieloryb B. Davies). Będziemy bawić się słowami i śledzić sekrety przedmiotów z naszych domów (Wierszyki domowe Michała Rusinka). A na koniec odkryjemy mega moc filozofowania, bo wiadomo nie od dzisiaj, że dzieci robią to najlepiej (Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci Hanny Łupińskiej).

 

JESIEŃ – Miś zwany Paddington, Michael Bond

Paddington to niezwykły przyjaciel każdego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to również klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od ponad 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się najlepszym. I misiom, i dzieciom.

ZIMA – Mój wieloryb, Benji Davies

Chłopiec o imieniu Noi mieszka z tatą nad morzem. Pewnego dnia, po gwałtownej burzy, znajduje na plaży małego wieloryba. Zabiera go do domu i postanawia się nim zaopiekować. Jednak czy wanna to na pewno dobry dom dla jego nowego przyjaciela?
„Mój wieloryb” to pięknie zilustrowana opowieść o dziecięcej potrzebie przyjaźni. Wzruszy każdego czytelnika – bez względu na wiek.

WIOSNA – Wierszyki Domowe, Michał Rusinek

Próg ciągle podkłada ci nogę? Wyprowadzasz klucz na smyczy? Lubisz śpiewać do prysznica? Oglądasz kręcące się w pralce pranie? Nasze domowe przedmioty prowadzą w ukryciu podwójne życie. Sprawdź, co robią, kiedy na nie nie patrzysz.

LATO –  Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci, Hanna Łupińska

Dzieci słusznie uważane są za największych filozofów świata. Zadają pytania, które wielkim myślicielom spędzają sen z powiek. Potrafią widzieć więcej, czuć lepiej i być bardziej. Poznają świat poprzez pytania i wątpliwości.
Poszukiwanie odpowiedzi to podróż do świata wyobraźni. Podróż najważniejsza w życiu – bo to wyobraźnia rozwija samodzielne, twórcze myślenie. 

 

 

Możliwość komentowania Program „Czytanie ma moc” została wyłączona