Wydarzenia

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

05 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Nasz funkcjonariusz był na tyle miły, że zaprosił nas do oglądania swojego radiowozu, do których nasi przedszkolacy mogli nawet wsiąść. Była to ogromna atrakcja dla naszych przedszkolaków.

Na zakończenie wizyty przedszkolacy wręczyli naszemu gościowi podziękowanie oraz słodki upominek.

 

Możliwość komentowania SPOTKANIE Z POLICJANTEM została wyłączona