Rok szkolny 2020-2021

WYCIECZKA NA DWORZEC KOLEJOWY

20 maja dzieci z grup: Radosne Tygryski, Wesołe Misie udały się na wycieczkę na DWORZEC KOLEJOWY w naszym mieście. Celem wyprawy było zwiedzanie stacji kolejowej, obserwowanie pociągów. Przedszkolaki poznały charakter pracy ludzi na kolei oraz zasady bezpiecznego przejścia i przejazdu przez tory. Pierwszą niespodzianką był zamknięty przejazd kolejowy i nadjeżdżający pociąg towarowy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie dworca. Mogły też zobaczyć stare wagony i lokomotywę. Wiele przeżyć i emocji dostarczył przyjazd i odjazd pociągu osobowego. Była to także świetna okazja do poznania pracy kolejarza, maszynisty i konduktora w naturalnym środowisku. Wszyscy przekonali się, jak bardzo odpowiedzialna jest to praca. Może w przyszłości ktoś z naszych podopiecznych zostanie pracownikiem kolei. Na koniec wycieczki, wracając do przedszkola odwiedzili również dworzec autobusowy.

Możliwość komentowania WYCIECZKA NA DWORZEC KOLEJOWY została wyłączona