Rok szkolny 2020-2021

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to Międzynarodowe Święto obchodzone corocznie 2 dnia kwietnia. Zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, 18 grudnia 2007 r. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu,  najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na autyzm oraz ich rodzinami.

W naszym przedszkolu Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony był 23 kwietnia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w różnych zabawach i ćwiczeniach, które zapoznały przedszkolaków z istotą autyzmu, pogłębiły ich wiedzę na temat niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej. Poprzez zabawę poznały sposoby odbierania bodźców przez dzieci niepełnosprawne. Mogły poczuć ich ograniczenia i związane z nimi trudności podczas codziennego funkcjonowania. Podczas zajęć dzieciom towarzyszyły niebieskie akcenty.

Możliwość komentowania DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU została wyłączona