Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

11 maja nasi przedszkolacy odwiedzili Komendę Powiatowę Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.
Celem wycieczki było:
• zapoznanie z praca strażaka,
• wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,
• uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,
• przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków , którzy czekali już na nasze przyjście. Na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.
Podczas spotkania zwiedzaliśmy różne pomieszczenia – dyżurkę, salę gimnastyczną, oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof.

Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu. Strażacy uświadomili dzieciom że:
• nie wolno: bawić się zapałkami , zapalniczką czy urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu,
• co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 i podając dokładny adres , imię i nazwisko oraz swój numer telefonu.
• jak zachować się w razie pożaru
Na koniec przedszkolaki mogły jeszcze popatrzeć na plac ćwiczeń z wysokości strażackiego samochodu, przymierzyć strażackie hełmy , zrobić sobie zdjęcie ze strażakami.

Możliwość komentowania Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej została wyłączona